خانه

 
محصولات
راهکارها
رویدادها
دانلود
درباره ما
تماس با ما
 


>> سیستم بیومتریک کنترل و شناسایی زندانیان

            راه های فرار در یک چشم به هم زدن بسته می شوند...

 

کنترل و شناسایی افراد مظنون
یک سرباز امریکایی در حال شناسایی

 

فرایند تشخیص مجرمان از افراد عادی، فرایندی پیچیده و طولانی است که با امکان رخ دادن خطا در شناسائی همراه است. امروزه مجرمان با استفاده از اسناد هویتی جعلی، تغییر چهره و دستکاری یا مخدوش نمودن اثر انگشت خود، عملیات شناسائی را برای پلیس مشکل تر نموده اند.

شناسايي مجرمان با استفاده از بیومتریک های مختلف جهت تعيين يا تائيد هويت افراد مظنون يا بازداشت شده روشی بسیار مناسب مي باشد. تعداد کمي از فناوري‌ها مي توانند در اين عرصه موثر باشند و اینجا نیز اسکن عنبیه در راس اين بيومتريک‌ها ست. هم اکنون در فرودگاهها، دفاتر پليس و زندانهاي مختلفي در سرتاسر جهان برای تشخیص هویت افراد و شناسائی متهمین از بيومتريک عنبیه استفاده مي شود.

 

شناسائی عنبیه، تنها سد موجود در برابر مجرمان می باشد. چرا که ترکیب بافت عنبیه از چند ماهگی تا پایان عمر شخص ثابت باقی می ماند و بعلت قرار داشتن آن در چشم، از فرسایش و خدشه نیز به دور است. تغییر چهره، مخدوش نمودن اثر انگشت، انجام عمل جراحی بر روی چشم، استفاده از لنز های رنگی و طبی هیچکدام از ارزش منحصر بفرد عنبیه در تشخیص هویت نمی کاهند.

تشخیص هویت از طریق عنبیه بدون نیاز به دستگاه ها و آزمایشگاه های بزرگ و پیچیده و در زمانی بسیار کوتاه در هر مکان حتی بصورت پرتابل قابل انجام می باشد. این فناوری در حوزه نظامی کشورهای پیشرفته در راس فناوری های نظامی و جنائی قرار دارد.

هم اکنون این فناوری پیشرفته و تحریمی توسط شرکت رایابین و بصورت صد در صد داخلی ابداع، تولید و به بهره برداری رسیده و آمادگی عملیاتی شدن در حوزه های نظامی و انتظامی را دارد.

کنترل و شناسایی در دفاتر پلیس و کلانتری ها         کنترل و شناسایی در زندان ها
استفاده از اسکن عنبیه در کلانتری و زندان های کشورهای پیشرفته
 

 

 

 

 

 

عضو پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

 

 

صفحه اصلی  |  محصولات  |  راهکارها  |  رویدادها  |  دانلود  |  درباره ما  |  تماس با ما

الگوریتمهای هوشمند رایابین
ارائه دهنده راهکارهای امنیتی بیومتریک